Hazırlık Eğitimimi neden yurtdışında tamamlamalıyım?

Üniversite tercihleri yapıldı ve şimdi sıra eğitime başlamada. Günümüzde hemen hemen her Üniversitede hazırlık eğitimleri verilmekte ve çok kaliteli olanların yanı sıra tabii ki ortalama düzeyde olanlar da mevcuttur.

Eğitim

Hangisi olursa olsun hepsi için Türkiye’de bir dil eğitimi almış olursunuz ve bu durum sizin için birkaç handikap oluşturmaktadır. Örnek vermek gerekirse dersleriniz ortalama 50 dk olur ve bu süre içinde İngilizce konuşursunuz ancak ara verildiğinde ve siz susadığınızda o suyu kantinden Türkçe konuşarak istersiniz. Bu durum gün içinde dersler bittikten sonrada aynı şekilde devam eder. Evet, İngilizceyi öğreneceksinizdir ama kullanmanız çok kısıtlı olacaktır. Kullanmanın nasıl bir faydası var diye düşünürsek şu şekilde cevaplayabiliriz; Bölüme geçtiğinizde her dersiniz İngilizce olacak ve bu derslerin sınavları, sunumları, quizleri olacaktır ve sizin bunlardan başarılı olmanız gerekmektedir.

Arkadaşlar bizler İzmir Ekonomi Üniversitesi mezunlarıyız ve sizlerin şu an bulunduğu durumda yıllar önce bizde bulunduk ve sizleri çok iyi anlayabiliyoruz. Kendimden örnek vermem gerekirse, ben liseden mezun oldum ve İngilizce adına pek bir bilgim bulunmamaktaydı. Büyük bir NBA hayranı olarak sadece basketbol terimlerini biliyordum =)

Düzey belirleme sınavına girdiğimde isim, soy isim ve imza kısımları vardı kağıdın üzerinde, tabi bunlar İngilizce yazıyordu ve ben imza kelimesinin İngilizce karşılığını bilmiyordum bu sebeple sınav sonuna kadar beklemek zorunda kalmıştım. İngilizce seviyemi tahmin edebiliyorsunuzdur. Daha sonrasında hazırlık eğitimim başladı ve eğitim sonunda ben başarısız oldum. Öğrenmeliydim bu dili ve kendime yollar aradım ve sonunda İngiltere’ye gitme kararı aldım. 4 aylık bir eğitim sonunda hem hazırlık sınavından yüksek sayılabilecek bir puan olan 85 alarak hem de IELTS den 6,5 alarak misyonumu tamamladım hazırlık ve bölüm dersleri için. Sizlerde bunun gibi başarılı bir sonuç almak ve tecrübelerimizden yararlanmak isterseniz Union Yurtdışı Eğitim Danışmanlığına dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Muzaffer Bağçıvan - Co-Founder

Bilgi isteyin

BİLGİ İSTE HEMEN ARAYALIM!

Uzman danışmanlarımız ile görüşme yapmadan önce ne hakkında bilgi istediğini kısaca belirtin, hemen sizi arayalım!

0

+ Mutlu Öğrenci

0

+ Anlaşmalı Okul

0

+ Ülke

Bilgi İste

İlgilendiğiniz Programlar