Twitter
Instagram
0 530 964 56 23
0 544 508 00 35

Hemen Arayın!

info@unionyed.com

İletişime Geçin

Brighton dendiğinde akla gelen birçok konu var ve dil eğitimi kesinlikle bunlardan birisi. İngiltere’nin Güney sahilinde yer alan bu harika şehir siz öğrenciler için her şeyi sağlamaktadır. Sıcak kanlı insanları, hiç bitmeyen enerjisiyle ve görülmesi gereken birçok mekanıyla ünlü olan bu şehri gelin sırayla inceleyelim tabi ki önce eğitim!

1) Eğitim

Önce Eğitim!

Dünya’nın ve İngiltere’nin en önemli üniversitelerinden ikisi burada bulunmaktadır. Bu sebeple tam bir öğrenci şehri diyebiliriz. Bununla birlikte yaklaşık 20 dil okulu bulunmaktadır ve her birisi farklı isteklere cevap verebilmektedir. Yurtdışı eğitiminde heer öğrencinin farklı amaçları olabilmektedir. Örneğin bir öğrenci IELTS için farklı bir programı konuşma geliştirme için farklı bir programı tercih etmelidir. Bu ihtiyaçlar danışmanlarımızla paylaşıldığı takdirde size en uygun program ve okul bulunacaktır çünkü Brighton’da ‘yok’ kabul edilebilir bir kelime değildir!  Şehirde bütün ülkelerden öğrenci bulmak mümkün bu bizim Dünyaya bakış açımızı geliştirmek ve bütün kültürleri tanımak için büyük bir fırsat sağlar.

2) Yaşam

Brighton için İngilizler ‘Londra’nın deniz kenarı’ tabirini kullanırlar. Şehir Londra ya 45 dk. uzaklıktadır bunun sayesinde bir çok İngiliz Brighton’da yaşayıp Londra da işe gidebilmektedir, bu bize şehrin olabildiğince İngiliz kaldığının göstergesidir (Londra’nın aksine). Öğrenciler için bu önemli bir husustur, sebebi ise dil öğrenirken bulunduğun ülkenin kültürünün öğrenilmesi betimlemeler için bir hayli önemlidir. Yaşamdan bahsederken harcamalardan söz etmezsek tabi ki olmaz. Bu konuya başlarken ilk olarak bunu söylemeliyiz; alışveriş yaparken sakın parayı çevirmeyin! Konumuza gelirsek, Brighton yaşamak için pahalı bir şehir değildir. Bir öğün yemeğe öğrenci olarak verebileceğiniz ücret 7 GBP civarlarındadır ve bunu 7 TL gibi düşünmelisiniz aksi takdirde su alırken tansiyonlarınız düşer =) Eğlence kısmına gelirsek işte o çok ucuz! Özellikle marketlerden çok uygun fiyatlara (3-4 GBP) 6’lı bira alabilirsiniz. Lokal Pub ve Gece Kulüplerinde oldukça eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Buraların isimlerini ilerleyen bölümlerde bulabilirsiniz.

3) Görülmesi Gerekenler

Brighton Dünyanın en iyi 10 sahilinden birisi olarak kayıtlara geçmiştir (Lonely Planet).

1)Bu sahilde bulunan Brighton Pier görülmesi gerekenlerin başında gelir. Aynı zamanda şehirde yanmış bir Pier daha bulunmaktadır ‘West Pier’ anısı olduğu için kendisini yıkmama kararı almışlardır (Eskiye saygıları büyüktür).

2)The Lanes; kafelerin, restoranların, antika dükkanlarının ve yerel mağazaların bulunduğu bu yer listemizde kesinlikle olmalı.

3)British Airways I360; şehre bakış açınızı değiştirecek bu modern yapı herkesi etkileyecek nitelikte.

4)Brighton Marina; falezlerin boylu boyunca uzandığı bu yerde bulunan marina çok ilgi çekici!

5)Seven Sisters; Bu doğa harikası size mükemmel Instagram fotoğrafları sunmak dışında grup olarak mükemmel bir aktivite günü sağlar.

6)Lokal Publar; King and Queen, Black Lion, The Cricketers, The White Rabbit, Prince Albert, The Lion & Lobster

7)Gece Kulüpleri; Revolution, Coalition, Pryzm, No32, The Haunt, The Arch, Madame Geisha

8)Royal Pavilion; Kraliyet ailesinin yazlığı olarak adlandırabiliriz.

9)South Downs National Park; doğa aşıklarının her gün ziyaret etmek isteyeceği harika bir yer

Bilgi İstek Formu

Bizi nereden duydunuz?*

Adınız*

Soyadınız*

E-posta*

Telefon*

Adres/Şehirİlgilendiğiniz Programlar*

Mesajınız

Sonraki

Yorumlar Kapalı.