Dil eğitimi için neden Brighton?

Brighton dendiğinde akla gelen birçok konu var ve dil eğitimi kesinlikle bunlardan birisi. İngiltere’nin Güney sahilinde yer alan bu harika şehir siz öğrenciler için her şeyi sağlamaktadır. Sıcak kanlı insanları, hiç bitmeyen enerjisiyle ve görülmesi gereken birçok mekanıyla ünlü olan bu şehri gelin sırayla inceleyelim tabi ki önce eğitim!

Eğitim

Dünya’nın ve İngiltere’nin en önemli üniversitelerinden ikisi burada bulunmaktadır. Bu sebeple tam bir öğrenci şehri diyebiliriz. Bununla birlikte yaklaşık 20 dil okulu bulunmaktadır ve her birisi farklı isteklere cevap verebilmektedir. Yurtdışı eğitiminde heer öğrencinin farklı amaçları olabilmektedir. Örneğin bir öğrenci IELTS için farklı bir programı konuşma geliştirme için farklı bir programı tercih etmelidir. Bu ihtiyaçlar danışmanlarımızla paylaşıldığı takdirde size en uygun program ve okul bulunacaktır çünkü Brighton’da ‘yok’ kabul edilebilir bir kelime değildir! Şehirde bütün ülkelerden öğrenci bulmak mümkün bu bizim Dünyaya bakış açımızı geliştirmek ve bütün kültürleri tanımak için büyük bir fırsat sağlar.

Yaşam

Brighton için İngilizler ‘Londra’nın deniz kenarı’ tabirini kullanırlar. Şehir Londra ya 45 dk uzaklıktadır bunun sayesinde ir çok İngiliz Brighton’da yaşayıp Londra da işe gidebilmektedir, bu bize şehrin olabildiğince İngiliz kaldığının göstergesidir (Londra’nın aksine). Öğrenciler için bu önemli bir husustur, sebebi ise dil öğrenirken bulunduğun ülkenin kültürünün öğrenilmesi betimlemeler için bir hayli önemlidir.

Yaşamdan bahsederken harcamalardan söz etmezsek tabi ki olmaz. Bu konuya başlarken ilk olarak bunu söylemeliyiz; alışveriş yaparken sakın parayı çevirmeyin! Konumuza gelirsek, Brighton yaşamak için pahalı bir şehir değildir. Bir öğün yemeğe öğrenci olarak verebileceğiniz ücret 7 GBP civarlarındadır ve bunu 7 TL gibi düşünmelisiniz aksi takdirde su alırken tansiyonlarınız düşer =) Eğlence kısmına gelirsek işte o çok ucuz! Özellikle marketlerden çok uygun fiyatlara (3-4 GBP) 6’lı bira alabilirsiniz. Lokal Pub ve Gece Kulüplerinde oldukça eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Buraların isimlerini ilerleyen bölümlerde bulabilirsiniz.

GÖRÜLMESİ GEREKENLER!

Brighton Dünyanın en iyi 10 sahilinden birisi olarak kayıtlara geçmiştir (Lonely Planet).

Brighton Pier

Bu sahilde bulunan Brighton Pier görülmesi gerekenlerin başında gelir. Aynı zamanda şehirde yanmış bir Pier daha bulunmaktadır ‘West Pier’ anısı olduğu için kendisini yıkmama kararı almışlardır (Eskiye saygıları büyüktür).

The Lanes

Kafelerin, restoranların, antika dükkanlarının ve yerel mağazaların bulunduğu bu yer listemizde kesinlikle olmalı.

British Airways I360

Şehre bakış açınızı değiştirecek bu modern yapı herkesi etkileyecek nitelikte.

Brighton Marina

Falezlerin boylu boyunca uzandığı bu yerde bulunan marina çok ilgi çekici!

Seven Sisters

Bu doğa harikası size mükemmel Instagram fotoğrafları sunmak dışında grup olarak mükemmel bir aktivite günü sağlar.

Lokal Publar

King and Queen, Black Lion, The Cricketers, The White Rabbit, Prince Albert, The Lion & Lobster

Gece Kulüpleri

Revolution, Coalition, Pryzm, No32, The Haunt, The Arch, Madame Geisha

Royal Pavilion

Kraliyet ailesinin yazlığı olarak adlandırabiliri

The South Downs National Park

Doğa aşıklarının her gün ziyaret etmek isteyeceği harika bir ye

Bilgi isteyin

BİLGİ İSTE HEMEN ARAYALIM!

Uzman danışmanlarımız ile görüşme yapmadan önce ne hakkında bilgi istediğini kısaca belirtin, hemen sizi arayalım!

0

+ Mutlu Öğrenci

0

+ Anlaşmalı Okul

0

+ Ülke

Bilgi İste

İlgilendiğiniz Programlar